VIDEO | Opozita filloi të përballet fizikisht me Vuçiqin, deputetët e SNS-së e mbrojtën

Foto e shtypur në Twitter

Kaos i plotë në kuvendin serb, ku presidenti serb Aleksandar Vuçiq iu drejtua deputetëve, duke bërë të ditur detajet e propozimit evropian.

serbët media, ka publikuar pamjet e momentit kur opozitarët serbë kanë shkuar për t’u përballur fizikisht me presidentin.

Kryetari i AS Serbisë është futur në debat me deputetin e opozitës Millosh Jovanoviq duke përdorur fjalë të ashpra.

Duke brohoritur “tradhtar”, opozita refuzoi propozimet e presidentit Vuçiq.

Foto nga MIA

Në incident kanë marrë pjesë deputetë nga Dveri, Lëvizja Zavetnici, Partia Popullore dhe DSS, të cilët e kanë ndërprerë Vuçiqin duke brohoritur dhe duke thënë “Tradhti” dhe “Nuk do ta japim Kosovën”, dhe më pas janë drejtuar drejt presidentit.

VIDEO | Vuçiq: Plani evropian parasheh që ne nuk do ta kundërshtojmë anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës