VIDEO | “Ohrid runs”: 2.000 vrapues në rrugë

Foto: Facebook / "Ohrid News" / printscreen

Mijëra vrapues janë sot në mëngjes në rrugët e Ohrit – në orën 8:30, në rrugët e qendrës sonë turistike ka nisur gara gjysmë maratonë prej 21 kilometrash, në kuadër të manifestimit tradicional “Ohrid vras”.

Shpërblime prej 300, 200 dhe 100 euro janë paraparë për fituesit e garës gjysmë maratonë në konkurrencë për meshkuj dhe femra, ndërsa nga Filevi do të marrin edhe perlat e Ohrit.

Më shumë se 2.000 vrapues nga 28 vende marrin pjesë në garë.

Në mëngjesin e sotëm kanë nisur pjesëmarrësit e garës pesë kilometra, ndërsa pas përfundimit të garës është paraparë koncert në sheshin e Ohrit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës