VIDEO | Një gardh dhe një billboard kanë rënë mbi makina në Autokomandë

Një pjesë e një gardhi dhe një tabele reklamuese ranë mbi makina në lëvizje në Autokomandë, raporton Nezavisen. Video materiali i ngjarjes fatkeqe është publikuar në vijim lidhja

Stuhia që goditi kryeqytetin pasditen e sotme ka bërë që 70 denoncime të dërgohen në numrin e telefonit të qendrës së menaxhimit të krizave, për shkak të dëmtimeve të makinave, pemëve të rrëzuara dhe bodrumeve të përmbytura.

Pemë të rënë, makina të dëmtuara, bodrume plot me ujë: 70 raporte për dëme në Shkup pas stuhisë së fortë

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës