VIDEO: Video nga vendi ku u rrëzua avioni gjatë ngritjes në Pula

Foto: Srećko Niketić/PIXSELL

Mediat nga Kroacia kanë publikuar një video të skenës nga aeroporti i Pulës, ku një avion sportiv është rrëzuar sot rreth orës 13:XNUMX, ku humbën jetën bashkëshortët nga Gjermania.

Siç mëson jozyrtarisht Istra 24, tragjedia e madhe ka ndodhur kur një cisternë plot me karburant ka marrë flakë gjatë rrëzimit të avionit.

“Sipas informacioneve që kemi, avioni është ngritur, ka qenë në një lartësi të caktuar, rreth njëqind metra mbi pistë. “Në një moment, ai humbi kontrollin dhe goditi barin në pjesën jugore të pistës”, tha ai për za. Media kroate shefi i Departamentit të Transportit Marko Razem.

Avioni kishte shenja gjermane, ky është aksidenti i parë i aviacionit në aeroportin e Pulës.

Aeroporti njoftoi anulimin e të gjitha fluturimeve deri në një njoftim tjetër.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës