VIDEO | Një gazetar zemëroi Guardiolën: A e dini se çfarë po më kërkoni!?

Foto: Pamja e ekranit

Manchester City është aktualisht në qendër të vëmendjes në Angli për shkak të shpallja e një dënimi të mundshëm dhe zbritja e pikëve.

Dënimet e përmendura janë të rënda, madje shkruhet edhe për përjashtim nga Premierliga, megjithatë kjo nuk ka gjasa. Mëngjesin e sotëm, Sky Sports raportoi se drejtuesit e Premierligës në hetimin katërvjeçar gjetën shumë shkelje financiare dhe sigurisht që ka një bazë për një lloj dënimi, i cili mbetet për t'u parë.

Kjo situatë ishte temë e konferencës për shtyp të Manchester Cityt dhe trajnerit Pep Guardiola ai u zemërua me pyetjen e një gazetari.

"A e dini se çfarë po më kërkoni?" A kam marrë para nga një palë tjetër? Sot? Nuk di asgjë për Mançin. Sinqerisht, a meritoj të më bëjnë një pyetje të tillë? O Zot”, u përgjigj Guardiola me një gjest të zemëruar.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës