VIDEO: Stuhia vërshoi Kavadarin, rrugët u shndërruan në lumenj

Foto: print screen

Një stuhi e fortë me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima ka goditur pasditen e djeshme Kavadarin dhe rrethinën, ku edhe ditët e fundit ka pasur jostabilitete të ngjashme që kanë shkaktuar probleme në qarkullim, por kanë bllokuar edhe një pjesë të kolektorit të qytetit.

Në një kohë të shkurtër, rrugët e qytetit u kthyen në lumenj të furishëm që mbanin gurë, dru dhe lloj-lloj mbeturinash. Në disa rrugë dhe rrugë lokale ka pasur rrëshqitje të dheut që vështirësuan qarkullimin, ndërsa shërbimet komunale janë duke u angazhuar në pastrim.

Në rrjetet sociale janë shfaqur pamjet që tregojnë pasojat e stuhisë së fortë:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës