VIDEO: Një stuhi e madhe me reshje të dendura shiu dhe breshër goditi Dellçevën, përmbyten dhjetëra objekte

Foto: Facebook / printscreen

Një stuhi e fortë ka goditur Dellçevën, njoftoi sot pasdite Qendra për menaxhim me kriza. Stuhia me erëra të forta, e ndjekur nga reshje shiu dhe breshër, filloi rreth orës 16:30.

Sipas informacioneve fillestare, u shkaktuan dëme të konsiderueshme materiale - u përmbytën një duzinë ndërtesash - ndërtesa zyra, shtëpi, oborre dhe bodrume, dhe qyteti me madhësinë e një lajthie shkatërroi një pjesë të pemëve të reja frutore dhe kulturave bujqësore dhe hortikulturore në Dellçevë dhe zonën përreth.

QKM thotë se sipas parashikimeve reshjet e shiut do të ndalen në orët në vijim dhe ekipet e tyre janë gati të dalin në terren dhe të ndihmojnë në sanimin e pasojave.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës