VIDEO | Stuhi me breshër, shi të rrëmbyeshëm dhe erë në Shkup

foto: printscreen/RTV Kragujevac

Një stuhi me reshje të dendura shiu dhe erë, por edhe breshër ka goditur kryeqytetin pasditen e sotme. Po ashtu Tetova është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut dhe breshëri, për shkak të të cilave kërkohet ndërprerja e rrymës, për shkak se qindra bodrume janë të vërshuara dhe ekziston rreziku i rrymës. Videot e mëposhtme janë nga vendbanimi Zhelezara dhe Qendër në Shkup. Qytetarët po ashtu alarmojnë se pjesë të vendbanimeve pranë parkut të qytetit kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të rrufesë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës