VIDEO: Trishtim i paparë në Kroaci, Itali me një gol në minutën e 98-të për XNUMX/XNUMX e Kampionatit Evropian

foto: EPA-EFE / ABEDIN TAHERKENAREH

Kombëtarja kroate e futbollit sonte në Leipzig në ndeshjen e xhiros së tretë të Grupit B në Kampionati Evropian tërhoqi me Italia (1:1), pasi pësuan gol në minutën e 98-të, dhe kështu lojtarët e Luciano Spallettit vazhdojnë në XNUMX/XNUMX.

Vetëm një pikë e fituar në dy xhirot e para e vendosi Kroacinë në një pozitë shumë të vështirë, i vetmi opsion ishte triumfi ndaj Italisë, ndërsa “bileta” e 1/16-tës ishte shumë afër pasi “kubet” e drejtuar nga Luka Modrić kaluan në epërsi.

Në minutën e 52-të, goditja e Kramariqit goditi Fratesin në dorë dhe gjyqtari Makelie shkoi për të shqyrtuar situatën me një thirrje nga dhoma e VAR-it dhe në fund tregoi penalltinë. Modric mori përgjegjësinë, gjuajti, Donnarumma shpëtoi, por në vazhdim të aksionit Modric dërgoi topin prapa portierit të PSG-së.

Kroatët u mbrojtën për një kohë të gjatë dhe në minutën e 98-të Sakanji shënoi për 1:1 dhe i tronditi të gjithë në Kroaci.

Në ndeshjen e dytë Spanja e rrahu Shqiperia me 1:0 me golin e Ferran Torres. “The Fury” e mbylli kështu fazën e grupeve me një maksimum prej nëntë pikësh.

Italia përfundoi në vendin e dytë me katër pikë, Kroacia është në vendin e tretë me dy dhe pret rezultatin e grupeve të tjera dhe Shqipëria e mbyll me një pikë Europianin.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës