VIDEO: Pamje të mahnitshme nga Turqia, ndërtesa të mëdha apartamentesh që shemben si kulla letrash

Kalaja në Gaziantep, e cila është 2.200 vjeçare, është rrafshuar me tokë / Foto: Twitter

Në rrjetet sociale po publikohen vazhdimisht regjistrime të reja dhe të reja të tërmeteve katastrofike në Turqi, të cilët morën dhjetëra mijëra jetë.

Dëmet materiale janë të pallogaritshme, thanë autoritetet. Ndërtesa të mëdha apartamentesh u shembën si shtëpi me letra dhe videot tregojnë shkallën e shkatërrimit në dy tërmetet me magnitudë 7,7 dhe 7,8 ballë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës