VIDEO | Skena të pakëndshme në Shtutgart: Mjekët i shpëtuan jetën një lojtari të kombëtares hungareze

Foto: EPA-EFE / RONALD WITTEK

Një skenë e tmerrshme është parë sot në Shtutgart ku kanë luajtur Hungaria dhe Skociadhe në qendër të vëmendjes ishte përfaqësuesja e hungarezëve Barnabas Varga.

Pas një dueli në zonën e rreptësisë, Varga u rrëzua në lëndinë dhe mbeti pa ndjenja. Situata ka shkaktuar frikë tek pjesa tjetër e futbollistëve, por edhe tek të gjithë në fushë.

Pjesa tjetër e kombëtares hungareze qëndroi rreth Vargës, ndërsa mjekët e trajtonin atë.

Fatmirësisht informacionet e fundit nga mediat gjermane janë se gjendja e Vargës është e mirë dhe tashmë ai është i vetëdijshëm dhe po komunikon me mjekët.

Sipas njoftimeve ai do ta kalojë natën në spital ku do t'i nënshtrohet ekzaminimeve shtesë me shpresën se gjithçka do të jetë në rregull.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës