VIDEO | Skena e pakëndshme në WC: Një atlete theu këmbën pas një rënie prej pesë metrash

Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Në Kampionatin Botëror të Atletikës që u mbajt në Glasgow, pamë edhe një skenë të tmerrshme pas së cilës u ndërpre gara. Gruaja franceze Margot Chevrier ka thyer këmbën pasi ka rënë nga një lartësi prej gati pesë metrash.

Sulmuesi me shtizë u përpoq të kërcente 4.65 centimetra, por në vend të kësaj ra nga tapeti në të cilin ulen garuesit.

Pas goditjes së tmerrshme me thikë, ajo pësoi një thyerje të kyçit të këmbës dhe ekipi mjekësor i dha ndihmë para se të transferohej në spital.

Nga rruga, Chevrier është një kampion i shumëfishtë i Francës në kërcimin me pol dhe është i rregullt në garat kryesore.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës