VIDEO | "Ai u hodh mbi mua dhe u fut mes këmbëve të mia": Dëshmia shqetësuese e Gwyneth Paltrow në gjykatë

Foto: Ekrani i printimeve / YouTube

Aktorja Gwyneth Paltrow ajo është në gjyq për një aksident me ski që ndodhi në vitin 2016.
Gwyneth Paltrow tronditi dhe më tepër ngatërroi të pranishmit në sallën e gjyqit në Utah, por edhe të gjithë ata që ndoqën gjyqin drejtpërdrejt në internet, kur dëshmoi dje se gjatë përplasjes në pistën e skive mendoi se dikush po përpiqej ta përdhunonte.


Okulisti në pension Terry Sanderson paditi Paltrow për një aksident me ski në shkurt 2016 në Deer Valley Resort në Utah. për të cilën kërkon 300.000 mijë dollarë nga aktorja. Ai pretendon se ajo u përplas me të në rrugë, duke e lënë atë me dëmtim të përhershëm të trurit, katër brinjë të thyera dhe trauma që e lanë atë në depresion. Pas përplasjes dhe pasi u rrëzua, Sanderson pretendon se Paltrow i bërtiti dhe u largua pa e ndihmuar.

Aktorja dëshmoi dje dhe gjyqi u transmetua drejtpërdrejt dhe dëshmia e saj tronditi të gjithë. Gjegjësisht, Gwyneth pretendon se Terry u përplas me të, jo anasjelltas.

“Trupi i tij më shtypte nga pas, kështu që unë ngriva fjalë për fjalë nga frika. “Më futi mes këmbëve me ski dhe më përplasi, kështu që në një moment mendova se po ndodhte diçka perverse dhe e çuditshme”, tha aktorja.

Ajo theksoi se nuk e akuzoi Sanderson për sulm seksual, por se nuk i interesonte në atë kohë sepse dëgjoi gulçime dhe rënkime.

"Truri im thjesht u përpoq të lidhte atë që po ndodhte pas meje," pohoi Paltrow.

"Ti thua se një burrë u përplas me ty." Nga e kuptove se ai ishte burrë?”, pyeti avokati i Terit.

"Ndjeva peshën e të gjithë trupit të tij mbi mua dhe tingujt e rënkimit që dëgjova ishin tipike mashkullore," u përgjigj Gwyneth.

Ajo iu drejtua edhe akuzave të Sandersonit se nuk e ka ndihmuar pas aksidentit dhe se i ka bërtitur.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga USA TODAY (@usatoday)

“Nuk mbaj mend nëse kam bërtitur, por u tërbova. Ndjeva se skitë e tij më hapën këmbët. “Ne vrapuam për pak në shpat dhe më pas ramë”, pohon aktorja.

Avokati i Sanderson i kërkoi Gwyneth-it të tregonte se si klienti i saj e sulmoi atë, por gjykatësi e hodhi poshtë idenë.

Gwyneth Paltrow thirret në gjykatë: Aktorja plagosi një pensionist teksa bënte ski

FOTO+VIDEO | Gwyneth Paltrow në gjykatë: Ajo ka goditur një doktor me ski, ai kërkon miliona dëmshpërblim

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës