VIDEO | Tifozët e Zvezdës kanë brohoritur “Kosova është Serbi” dhe kanë thyer një minutë heshtje

Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Ekipi i Crvena Zvezda ka luftuar me guxim në ndeshjen e djeshme ndaj kampionit të Evropës, Manchester City dhe në fund shënuan disfatë 1:3, dhe kishin epërsi pas pjesës së parë, por shpejt e humbën në pjesën e dytë.

Por në ndeshje pati një njollë edhe nga tifozët mysafirë, të cilët ishin rreth 1.000 në Mançester. Tifozët e Zvezdës nuk kanë mbajtur një minutë heshtje në shenjë respekti për viktimat e tërmetit në Marok dhe përmbytjeve në Libi dhe kanë brohoritur “Kosova është Serbi”.

Që së fundi, “Deliya” janë në shënjestër të UEFA-s për shkak të ngjarjeve të tilla në ndeshje, ndaj edhe tani nuk do të jetë befasi nëse Zvezda fiton ndonjë sanksion.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës