VIDEO | Napoli ka festuar në derbin e Serisë A ndaj Juventusit

Foto: EPA-EFE / CIRO FUSCO

Skuadra e Napolit festoi një fitore në derbin e xhiros së Serisë A ndaj Juventusit 2:1 dhe kështu vazhdoi garën për një vend në Kupat e Europës.

Ndeshja filloi në mënyrë sulmuese, u krijuan raste nga të dyja palët, Juventusi kishte më të mirët në pjesën e parë dhe atë përmes Vllahoviq i cili goditi shtyllën në një rast. Kur mysafirët nuk i shfrytëzuan rastet e tyre, penalltia u akordua për skuadrën kundërshtare.

Gjeorgjiani Kvaratchelia e mundi në minutën e 42-të Wojciech Szczesny për epërsinë e Napolit 1:0. Avantazhi i Napolit ishte i rëndësishëm deri në fund.

Federico Chiesa barazoi për klubin nga Torino në minutën e 81-të, por lojtarët e Allegri megjithatë mbetën pa pikë.h

Napoli mori një penallti dy minuta para përfundimit të 90 minutave të rregullta, Përveç nuk e kuptoi, por topi erdhi Ndarja i cili e vendosi atë në rrjet.

Në tabelë tani Interi ka mbetur me 12 pikë më shumë se Juventusi, por edhe një ndeshje më pak. “Nero Azzurri” në pozitën e liderit ka 69, Juventus 57, dhe Milan në vendin e tretë 56.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës