VIDEO: Napoli dhe Elmas festojnë titullin në Serie A

foto: EPA-EFE / CIRO FUSCO

Kampioni i ri i Italisë, Napoli e mbylli me fitore sezonin e shkëlqyer Seria A. pasi e mposhti 2:0 në xhiron e fundit në shtëpi Sampdoria.

Shënues të golave ​​për klubin nga Napoli ishin Përveç nga një penallti në 64 dhe Simeone në minutën e 85-të të takimit në stadiumin “Diego Armando Maradona”.

Anëtari i ekipit kombëtar maqedonas Elif Elmas ishte titullar në këtë ndeshje dhe luajti deri në minutën e 68-të kur u zëvendësua nga Raspadori.

Në total, “diamanti” ynë futbollistik në sezonin e tij të katërt për “neapolitanët” në kampionat ka shënuar 36 paraqitje, ka shënuar gjashtë gola dhe tre asistime.

Elmas është futbollisti i dytë nga Maqedonia pas Goran Pandev (me Interin në vitin 2010) që mezi pret Scudetton.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës