VIDEO: Një person i armatosur vret të paktën tetë persona në një sinagogë të Jerusalemit

Foto: Twitter / Ministria e Jashtme e Izraelit

Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me armë në lagjen hebraike Neve Yaakov në Jerusalem, thanë mjekët dhe policia izraelite.

Një sulmues i armatosur me një pushkë sulmi hapi zjarr ndaj besimtarëve në ose rreth një sinagoge në lagje, sipas raporteve fillestare.

Në sulmin, të cilin autoritetet e konsiderojnë si terrorist, dhjetëra persona u plagosën dhe u dërguan në spital.

Policia tha se ata "neutralizuan" sulmuesin.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës