VIDEO | “Sytë më të bukur në botë”: Kjo vajzë u bë sensacion në internet për shkak të bukurisë së saj të jashtëzakonshme

Foto: Instagram/Megan Richmode

Amerikani Megan Richmond përjetoi një popullaritet të papritur në rrjetet sociale dhe gjithçka falë ngjyrës së pazakontë të syve të saj.

Kjo vajzë nga Majami u bë një sensacion i TikTok dhe Instagram pasi fotoja e saj u shpërnda nga ndikuesi dhe sipërmarrësi. Rohaim Faruqi.

Ai fare rastësisht e ka takuar në rrugë disa javë më parë, kur sytë e saj i kanë bërë aq shumë përshtypje sa i është dashur ta filmojë dhe më pas ka postuar videon në profilin e tij në Instagram.

“Një në miliard”, ka shkruar ai.

Në video ajo i tregon sytë e saj blu të ndezur dhe dëshmon se nuk janë lente kontakti. Ajo i tregon edhe një foto të saj nga fëmijëria, e cila dëshmon se me të vërtetë ka lindur me sy të tillë.

Vajza punon në fushën e inxhinierisë biomjekësore, por falë ngjyrës së saj ekzotike të syve, ajo u bë e njohur në rrjetet sociale.

Ndër të tjera, ajo tregoi se sytë blu i ka trashëguar nga prindërit, si babai dhe nëna me sy blu, ndonëse një nuancë pak më ndryshe nga ajo e saj.

Babai i saj është me origjinë britanike dhe irlandeze, dhe nëna e saj ka gjene gjermane dhe suedeze.

Megan Richmond pretendon se ka sy "gojo", duke aluduar për personazhin e librit komik japonez Satoru Gojo i cili ka një ngjyrë të ngjashme të syve.

@megadck #draft #vajza me sy blu #huskylife #sytë e ujkut ♬ tingull origjinal - audio

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës