VIDEO | “Princesha më e trishtuar në botë” ka festuar 44 vjetorin e saj e vetme në një spital

epa-efe
Foto: EPA-EFE / Phill Magakoe / POOL

Edhe pse fansat e saj shpresonin fshehurazi që në fund të janarit, kur ishte ditëlindja e saj, Princesha Charlene e Monakos më në fund do të largohej nga spitali dhe do të kthehej në shtëpi te binjakët e saj, kjo nuk ndodhi.

Princesha ka lindur më 25 janar.

Ashtu si ditëlindja e shtatë e binjakëve të saj, Princi Jacques dhe Princesha Gabriela, Krishtlindjet dhe Viti i Ri, Princesha Charlene dhe festoi ditëlindjen e tij të 44-të jashtë shtëpisë. Për shkak të problemeve shëndetësore të panjohura për publikun, Charlene është ende në një spital evropian në një vend të panjohur.

Siç është paralajmëruar nga pallati për Krishtlindje, shërimi i saj megjithatë do të zgjasë me muaj, gjë që është veçanërisht e vështirë për fëmijët e saj, të cilët vitin e fundit kanë shijuar vetëm momente të rralla me nënën e tyre.

Një video është postuar në llogarinë e saj në Instagram me rastin e ditëlindjes së saj të 44-të, e cila përfshin "të gjithë jetën e saj" - nga fëmijëria e saj e hershme deri në jetën në pallat.

Krahas videos është njoftimi:

“Gëzuar ditëlindjen, princeshë Charlene! Ne ju admirojmë që keni bërë gjithmonë më të mirën tuaj për të ndryshuar jetën e njerëzve në mbarë botën dhe pasioni dhe përkushtimi juaj për të shpëtuar dhe ndryshuar jetë është me të vërtetë një frymëzim. Besojmë se kjo video nga rrugëtimi juaj i deritanishëm ju kujton se sa shumë jeni të dashur dhe të respektuar!”

Duket qartë se ajo nuk e ka publikuar videon Charlene, por dikush tjetër.

“Princesha më e trishtuar në botë”, siç quhet ndryshe, ditëlindjen e kalon e vetme.

Vendimi për të kërkuar ndihmë mjekësore vetëm disa ditë pas kthimit të saj nga Afrika e Jugut u mor bashkërisht nga princesha dhe bashkëshorti i saj, princi. Alberti, me ndihmën e vëllezërve të Charlene.

Princesha Charlene Ajo është shtruar në një spital privat në Zvicër që prej muajit nëntor dhe në fshehtësi të madhe është organizuar takimi me binjakët e saj shtatëvjeçarë.

Princesha Charlene nuk është parë në publik për ca kohë, dhe tani ajo as nuk është shfaqur në një ngjarje që nuk i mungon kurrë.

E vërteta zbuloi më në fund: Princesha Charlene nuk kthehet në Monako për shkak të ndërlikimeve pas operacionit

Video e ditës