VIDEO | Njeriu më i fuqishëm i Katarit i bën me dorë një fansi të magjepsur brazilian, reagimi i gruas së tij është hit

Foto: Printscreen / Instagram

Kupa e Botës FIFA në Katar është ndezur vërtet, e përveç ndodhive në fushë, ato në tribuna tërheqin shumë vëmendje edhe në rrjetet sociale.

Një video e lezetshme e Sheikh Hamad bin Khalifa Al Thani duke bërë me dorë një tifozi brazilian e cila në atë moment po regjistronte shtëpizën dhe i gjithë momenti u ndoq nga një prej gratë e tij, Moza bin Nasser.

Mozi bin Nasser nuk u kënaq me këtë lëvizje të ish-emirit të Katarit, ndaj bëri diçka për të cilën po flet e gjithë bota.


E gjithë kjo ndodhi në ndeshjen mes Brazilit dhe Zvicrës, në të cilën skuadra nga Amerika e Jugut arriti të regjistrojë tre pikë të reja, duke lënë Serbinë në lojë për në fazën eliminatore.


Nga rruga, Sheikh Hamad bin Khalifa është një nga njerëzit më të fuqishëm në Katar, ai ka tre gra dhe 13 fëmijë!

Ai është emir i Katarit që nga viti 1995, kur zëvendësoi babanë e tij në një grusht shteti dhe në vitin 2013 ia dorëzoi postin njërit prej djemve të tij.

Në 18 vjet sundim, Katari u bë një nga vendet më të pasura në botë pasi rriti prodhimin e gazit në 77 milionë tonë në vit. Gjatë mbretërimit të tij, të ardhurat për frymë ishin deri në 86.440 dollarë.

Hamad është një anëtar i familjes Al Thani, familjes mbretërore të Katarit. Ai u bë Emir i Katarit në vitin 1995 dhe u pasua në vitin 2013 nga djali i tij i katërt, Tamim bin Hamad Al Thani.

Ai themeloi Fondin e Investimeve të Katarit dhe deri në vitin 2013 ata kishin investuar rreth 100 miliardë dollarë në kompani të ndryshme në mbarë botën, duke përfshirë Siemens, Volkswagen, London Heathrow Airport, Barclays Bank, Harrods Department Store, si dhe kompaninë e naftës "Shell" dhe në klubi i futbollit Paris Saint-Germain.

Sipas Forbes, pasuria e tij është rreth 1,2 miliardë dollarë.

Ikona e modës dhe figura e fuqishme sociale dhe politike: Kush është Moza bin Nasser, gruaja e sheikut të Katarit?

 

 

Video e ditës