VIDEO | Qeni më i pasur në botë shet vilën e tij për 31 milionë dollarë dhe “peshon” 688 milionë dollarë

Pasuria e bariut gjerman Gunter VI vlerësohet në 688 milionë dollarë.

Ky qen i racës së pastër, për të cilin kujdeset një ekip rojesh, zotëron një avion privat dhe një kuzhinier që gatuan ushqime speciale për të, po shet një vilë të ndërtuar në Miami në stilin toskan për 31,75 milionë dollarë.

Ish-pronarja e kësaj vile, e cila ka tetë dhoma dhe një pishinë, ka qenë këngëtarja e njohur e popit Madonna. Është blerë 20 vjet më parë për 7,5 milionë dollarë dhe fqinji i parë është aktori hollivudian Sylvester Stallone.

Gunter Six në mëngjes luan me një top tenisi, rrokulliset në bar dhe dëshiron të marrë një sy gjumë. Ai mban një gjerdan diamanti në qafë, ndërsa gjerdani i vjetër prej ari qëndron në shtëpi në Toskanë.


Gunther trashëgoi pasurinë e tij nga paraardhësi i tij Gunter IV, i cili ishte gjithashtu një bari gjerman. Në sallonin e vilës dominon portreti i ish-pronarit Gunter IV. Prejardhja e këtij bariu gjerman të racës së pastër shkon pas disa dekadash në Gunter III, të cilit i lanë miliona nga pronarja e tij, kontesha gjermane Carlotta Liebenstein, e cila vdiq në 1992.

Që atëherë, një grup kujdestarësh ka qenë i ngarkuar për të ruajtur stilin e jetesës luksoze të këtij bariu gjerman dhe pasardhësve të tij. Kështu që Gunter shpesh udhëton në Milano dhe fluturon për në Bahamas, ku së fundmi ka darkuar në një restorant elegant. Kujdestarët e tij duan të sigurohen që Ganter të ketë një jetë shoqërore aktive.

Kuzhinieri privat përgatit mëngjesin çdo mëngjes të bërë nga copat më të mira të mishit, perime të freskëta dhe oriz. Ndonjëherë ai ka qejf me havjar dhe nuk i ka shijuar kurrë kokrrizat. Ata madje blenë një tartuf të bardhë të veçantë me vlerë 1,1 milion dollarë në ankand për të ngrënë më shumë shumëllojshmëri. Ai udhëton me avion privat, shkon në klasa trajnimi çdo ditë me një trajner dhe fle në një shtrat të madh të rrumbullakët me një batanije të kuqe prej kadifeje.

Carla Riccitelli, 52 vjeç, është një nga kujdestaret kryesore të Gunter VI dhe drejton një bord që menaxhon një fond me vlerë qindra milionë dollarë.

- Ai nuk është aspak agresiv. Shumë e përziejnë këtë racë me ujqërit, por Gunther shkon mirë me të gjitha kafshët. “Ajo është mbrojtëse dhe i pëlqen të jetë pranë familjes së saj”, tha Ritchie për CBS Miami.

Video e ditës