VIDEO | Nadal: Ka shumë mundësi që viti 2024 të jetë i fundit në karrierën time

Foto: EPA-EFE / Alejandro Garcia

Rafael Nadal ri-shpallur përmes rrjeteve sociale më pas konfirmoi më parë se po rikthehet në fusha tenisi.

Nadal do të luajë në turneun në Brisbane si përgatitje për Australian Open ku tashmë është i regjistruar për të luajtur. Tenisti spanjoll tashmë ka thënë se nuk pret shumë nga rikthimi i tij, dhe tani ai bëri të ditur se ndoshta viti 2024 është viti i fundit në karrierën e tij.

“Sigurisht, shpesh kam menduar se nuk kishte më kuptim të konkurroja. Kam luftuar dhe kam ruajtur iluzionin tim gjatë gjithë kësaj kohe. Kisha njerëzit e duhur rreth meje, siç kam pasur gjithmonë në karrierën time...Njerëzit që donin të më shihnin të luaja përsëri, patën një ndikim të madh. Ka shumë shanse që ky të jetë viti im i fundit në karrierën time, pa dyshim”, tha veterani spanjoll.

Nadal ka qenë tashmë në pauzë për gati një vit pasi ai luajti më parë në Australian Open të fundit në janar.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË