VIDEO: MZT Shkupi Aerodrom mposhti Megën për fitoren e dytë sezonale në ABA ligë

MZT sulmon për fitore të re në ABA ligë/foto: MZT Shkup Aerodrom/Danail Petrovic

Në raundin e tetë të ABA League përbërjen e MZT Aeroprom Shkup në shtëpi në SC “Jane Sandanski” festoi me 94:82 kundër Mega Basket.

Kampionia maqedonase ndërpreu serinë e tri humbjeve radhazi dhe pas fitores së dytë është në vendin e 10-të me 10 pikë.

Për “metalistët” e duelit të sotëm, amerikanin Ivy kishte 15 pikë, ndërsa bashkëkombasi i tij Kefi и В. Stojanovski ata u regjistruan pas orës 12.

Në krahun e kundërt, për skuadrën serbe dominoi Durisic me 18 pikë, i ndjekur nga kroati Brankoviç, i cili shënoi 16 pikë.

Aerodromci ndeshjen e radhës në garën rajonale do ta luajë më 4 dhjetor në Bosnje dhe Hercegovinë kundër Igokea e cila sot humbi nga FMP serbe e Beogradit me 89:77.

Video e ditës