VIDEO | Ne bisedojmë me "Tastefull Consigliere" të njohur, por anonim: Ushqimi ka vlerë monumentale

Foto: Screenshot / YouTube

Marrëdhënia me ushqimin, festën, shoqërinë, të shkrirë në mënyrë sarkastike dhe galante në emocion, janë impulsi i personazhit të ri që i kanalizon përvojat e tij të përditshme në profilin e tij në Instagram.

Delikate. Shprehëse. Anonim. Kush është djali pas profilit në Instagram? "Gonsigliere me shije"?

- Unë besoj në qëndrimin se, në mënyrë metaforike, shtresa e parë, pra pamja fizike, është vetëm celofan dhe se është shumë më pak e rëndësishme për çdo gjë. Ajo që është më e rëndësishme është se nuk shihet. Prandaj kam mbetur anonim – thotë ai.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga @tastefull_consigliere

Sa i përket postimeve të tij në rrjetet sociale, ai thotë se është gjithmonë i sinqertë dhe spontan.

- Nuk i mendoj kurrë gjërat kur i shkruaj dhe kështu jam edhe në jetë - impulsive dhe emocionale. Unë jam i shtyrë nga emocionet, diçka që mund të jetë një avantazh dhe një disavantazh. Kështu i shkruaj gjërat, nëse ndjej se diçka më ka shkaktuar një notë sarkazme, atëherë e shkruaj pak më me sarkazëm - thotë blogerja.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga @tastefull_consigliere


Për këtë të ri ushqimor, ushqimi ka një vlerë monumentale dhe thotë se ka një marrëdhënie emocionale me të.

– Për mua ushqimi ka një vlerë monumentale dhe të ngjall kujtime. Unë e respektoj vërtet shijen dhe ushqimin dhe respektoj shumë mundin dhe cilësinë e lëndëve të para dhe të njerëzve që përgatitën ushqimin. Unë kam një marrëdhënie emocionale me ushqimin. Mbaj mend disa shije që kam ngrënë, ku kam qenë, me kë. Më duhet të përmend gjyshen, ka disa biftekë të saj që nuk do t'i harroj kurrë. Nuk do ta harroj kurrë shijen e atyre biftekëve. Kam ngrënë biftekë të tjerë, ndoshta më të shijshëm, por nuk ishin të gjyshes sime - kujton ai.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga @tastefull_consigliere


Miqësia dhe respekti, familja, dashuria e tij për qytetin, njerëzit në industrinë e modës dhe stili i jetesës luajnë një rol të rëndësishëm në shumicën e postimeve të tij në Instagram.

- Ndonjëherë kur një njeri i zakonshëm gatuan diçka, dhe ai ka dhënë një pjesë të tij në atë pjatë, për mua është një pjatë më e shijshme. Pastaj e ndjen atë momentin e vulës tënde, duke i dhënë një pjesë të vetes ushqimit, në formë shoqërimi, miqësie, respekti. Edhe ushqimi lidhet me respektin, sidomos në kulturën tonë – ju vijnë të ftuarit, ndaj ju ofroni ushqim, i çoni në një pijetore, i trajtoni për drekë, etj. Të paktën kështu jam rritur dhe rritur – mendon blogerja.

Interesimi i tij i madh për ushqimin e detyroi që gradualisht të profesionalizojë ujërat gastronomike, ku së fundmi organizoi një event gastronomik ku ishte kurator i eventit, i shoqëruar nga miku i tij Matej, kuzhinier profesionist.

Përveç afiniteteve të tij, dashuria për industrinë e modës e shtyu të krijonte markën e tij me moton "Shije e rafinuar", e cila dallohet nga kapelat e bejsbollit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës