VIDEO | “I thashë do ta rrahja”: Dodik kërcënoi para kamerave ambasadorin evropian Satler

Foto: Twitter / H1 / printscreen

Sot kamerat vunë re se si presidenti i Republika Srpska Milorad Dodik në një bisedë joformale me partnerët e koalicionit, ai tha se do ta “rrahë” shefin e delegacionit të Bashkimit Evropian në Bosnje dhe Hercegovinë. Johann Satler.

Kjo ka ndodhur para fillimit të mbledhjes së koalicionit qeverisës, në momentin kur fotoreporterët po filmonin. përcjellë "Nova.rs".

Në diskutimin për pronën shtetërore, Dodik tha se aktualisht është një çështje kyçe dhe se nuk mund të diskutohet.

“Pra, e shihni atë që thotë (ambasadori amerikan Michael) Murphy, duhet të miratohet një ligj me të cilin Asambleja Parlamentare vendos ta vërë në dispozicion të Republikës Srpska. Të lutem?”, tha Dodik.

Për vërejtjen e Stevandiçit se të njëjtën gjë po thoshte edhe shefi i delegacionit të BE-së në Bosnje-Hercegovinë, Johan Sattler, Dodik tha:

“Epo, ata thonë të njëjtën gjë. Do ta mposht Sutlerin, do ta shihni. Unë i thashë se do ta rrahja”, tha Dodik, i cili mund të mos ketë qenë në dijeni që kamerat po tingëllonin tonin.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës