VIDEO | Morgan Freeman i panjohur: Aktori legjendar duket shqetësues

Foto: EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA

Videoja e re nga aktori legjendar Morgan Freeman ka shqetësuar fansat e tij pasi shëndeti duket se po përkeqësohet.

Paparacët e “kapën” në Nju Jork teksa po dilte nga ndërtesa dhe po futej në makinë. Ai eshte i dobësuar dukshëm dhe shumë njerëz mezi e njohën atë.

@underratedsimpsons Vitet e arta të një ikone të ekranit të argjendtë. #morganfreeman ♬ Brooks ishte këtu – Thomas Newman & Hollywood Studio Symphony

Disa ishin të shqetësuar se pse aktori mbante një dorezë kompresioni në njërin krah. Përkatësisht, ai kishte një aksident trafiku në vitin 2008. Makina e tij u ul në një kanal dhe mjekëve iu desh të përdornin gërshërë hidraulike për ta liruar nga automjeti. Ai kishte shumë kocka të thyera dhe kaloi më shumë se katër orë në operacion.

Ai nuk mund të lëvizte krahun e majtë, filloi të fryhej, kështu që vendosi të vishte një dorezë kompresioni për të lehtësuar simptomat. Ai ka dëmtime të përhershme nervore dhe dhimbje torturuese në shpatullën e tij.

Miqtë e tij raportuan në gusht të këtij viti se ai kishte humbur më shumë se 25 kilogramë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës