VIDEO: Montazhi “i futi fjalët në gojë” një senatorit amerikan, rusët lëshuan një urdhër për të

Rusia ka lëshuar një urdhër-arresti për senatorin republikan amerikan Lindsey Graham për një regjistrim të modifikuar të takimit të tij me presidentin e Ukrainës. Volodimir Zelenski.

Graham u takua me Zelensky dhe një video e redaktuar e deklaratave të tij u shfaq në Twitter. Në video, ai duket se deklaron se fakti që rusët po vdesin janë "para të shpenzuara mirë".

Pamjet zemëruan zyrtarët rusë, disa prej të cilëve madje bënë thirrje për vrasjen e senatorit.

Versioni i vërtetë i bisedës është publikuar nga zyra e Zelenskit. Kaseta tregon se Graham në fakt thotë se "dërgimi i ndihmës së SHBA në Ukrainë ishte një investim i vlefshëm në sigurinë globale".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës