VIDEO | Momenti kur tërmeti i dytë tronditi Turqinë është regjistruar drejtpërdrejt në televizion

Foto Twitter

Tërmeti i dytë i fortë e cila goditi Turqinë pak orë më parë është filmuar teksa një reporter po raportonte drejtpërdrejt për televizionin turk.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin turk Malatya, rreth orës 13:30 me orën lokale.

Në pamjet, mund të shihni fytyrat e shqetësuara të njerëzve që përpiqen të fshihen nga tërmeti.

Atleti maqedonas Luka Stankovski i shpëtoi tërmetit katastrofik në Gaziantep të Turqisë: Mora dy ditë pushim dhe u ktheva në Shkup

Për të kujtuar, rreth orës 11.24:7,7, Turqia u godit nga një tërmet i ri shkatërrues me magnitudë 40 ballë të shkallës Rihter pas atij fillestar, i cili vrau mbi një mijë njerëz dhe shkaktoi dëme materiale ende të pamatshme, vendi u trondit nga më shumë se XNUMX goditje radhazi.

Një ekspert parashikoi tre ditë më parë tërmetin në Turqi dhe Siri

Dy studentë nga Maqedonia janë lënduar nga tërmeti në Turqi

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës