VIDEO: Momenti kur policia shpërtheu turmën para Kuvendit

Foto: TV 24 / printscreen

Tensione, dhunë, incidente dhe arrestime janë parë mbrëmjen e sotme para Kuvendit, në protestën e organizuar nga opozita kundër propozimit francez. Pasi një grup i vogël protestuesish rrëzuan gardhin mbrojtës dhe u gjendën ballë për ballë me kordonin e policëve para hyrjes së godinës, demonstruesit filluan të hedhin lloj-lloj objektesh drejt policëve dhe Kuvendit.

Pas rreth gjysmë ore policia ka marrë urdhër për të shtypur turmën dhe momenti kur forcat speciale kanë nisur të “ngarkojnë” është regjistruar nga kamera e Televizionit 24:

Sipas informacioneve jozyrtare, në protestën e sonte para Kuvendit janë lënduar disa policë, ndërsa katër demonstrues janë arrestuar.

Video e ditës