VIDEO | Vokal i fuqishëm, performancë mbresëlënëse: performanca e shkëlqyer e Tamara Grujeskës në Junior Eurovision

Foto: Instagram/Tamara Grujeska

Një nga kompeticionet më prestigjioze të muzikës evropiane është duke u zhvilluar Eurosong për fëmijë, e cila mbahet në Nice, Francë.

Përfaqësuesi ynë Tamara Grujeska me këngën "Më thuaj më thuaj kush" performoi e gjashta me radhë dhe vokali i saj i fuqishëm bëri jehonë në sallë, gjë që i kënaqi të gjithë. Me një performancë mbresëlënëse vokale dhe të besueshme, Tamara përfaqësoi denjësisht Maqedoninë.

Për Tamarën mund të votoni më poshtë numri 6 në faqen e internetit www.jesc.tv

Raundi final i votimit do të jetë i hapur për vetëm 15 minuta pas performancës së përbërjes përfundimtare, në të njëjtën faqe interneti.

Rezultatet janë marrë si kombinim i votave online të audiencës ndërkombëtare (50 për qind e pikëve totale) dhe pikëve të jurisë profesionale (50 për qind e totalit të pikëve).

Të gjithë përfaqësuesit e mëparshëm maqedonas në Eurovizion: "Krenari" na bëri krenarë dhe e gjithë Europa kërceu në "Ninanajna"

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës