VIDEO | Mitrovic u tërbua dhe shtyu arbitrin, United me një kthesë në gjysmëfinale në FA Cup

Manchester United u kualifikua në gjysmëfinale të FA Cup ku do të luajë kundër Brighton, në gjysmëfinalen e dytë do të takohen City dhe Sheffield. Sot në një ndeshje interesante “djajtë” mposhtën Fulhamin me rezultat 3:1.

Mitrovic në minutën e 50-të solli avantazh për Fulhamin, dhe epërsia e skuadrës nga Londra ishte aktuale deri rreth 20 minuta para fundit. Jadon Sancho pati një mundësi të mirë, dhe pasi humbi për shkak të reagimit të VAR-it, u dha një penallti, por edhe Willian mori një karton të kuq. Më pas sulmuesi serb Aleksandar Mitrovic ai u zemërua dhe e shtyu arbitrin duke marrë karton të kuq. Në të gjithë shtytje u përfshi edhe trajneri Marco Silva, pra u përjashtua edhe ai.

Ai e shndërroi penalltinë për të barazuar Bruno Fernandez, dhe vetëm dy minuta më vonë Zabitzer shënoi gol për epërsi 2:1. Në fund, thellë në kohën shtesë, Fernandes shënoi një tjetër gol për finalen 3:1.