VIDEO: Miovski tund rrjetën e Rangers-it për herë të dytë, 16 gola për maqedonasin në Premier League skoceze

Foto: instagram.com/aberdeenfc

Në ndeshjen e re të Premierligës skoceze Абердин para tifozëve të tij në stadiumin “Pittodry” e mposhti 2:0 Rangers.

Golat u realizuan në pjesën e dytë, e para ishte punë e Liam Skells në 48 minutat e ndeshjes.

E dyta u shënua në minutën e 57-të pas një goditjeje të bukur me kokë të përfaqësueses maqedonase Bojan Miovski tronditi rrjetën e Alan McGregor për të rritur epërsinë.

Për sulmuesin tonë, i cili luajti gjatë gjithë ndeshjes, ky është goli i 16-të sezonal në kampionat në 33 paraqitje me fanellën e Aberdeen.

Fjala vjen, ky është goli i dytë për Miovskin në duelet me Rangers, i pari në gjysmëfinalet e Kupës së Ligës Skoceze në Glasgow.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës