VIDEO | Messi përjashtohet me fishkëllima, Ramos lamtumirë, PSG mposhtet nga Clermont

Foto: EPA-EFE / CHRISTOPHE PETIT TESSON

Paris Saint-Germain ka pësuar një disfatë sonte ndaj Clermont në ndeshjen e fundit të... Lionel Messi në fanellën e PSG-së (2:3).

Para fillimit të ndeshjes, Messi u tund nga tifozët në Parc des Princes, të cilët nuk janë të kënaqur me atë që argjentinasi ka treguar gjatë dy viteve të fundit.

PSG ka udhëhequr 2:0 pas vetëm 20 minutash lojë me golat e Ramos и Mbape dhe nga një penallti. Përveç Messit, kjo ishte ndeshja e fundit për mbrojtësin spanjoll, i cili i dha lamtumirën Parisit me një gol.

Clermont arriti të zvogëlojë rezultatin në 2:1 në minutën e 24-të, kështu që para përfundimit të pjesës së parë, Zephene barazoi në 2:2.

U luajt minuta e 63-të, Kyei shënoi dhe shënoi finalen 2:3. Pavarësisht humbjes, PSG-ja festoi titullin kampion në Ligën 1 dhe me shumë gjasa në sezonin e ri do të hyjë me një trajner të ri, si dhe ndryshime shtesë në staf lojërash.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës