VIDEO | Një ari në Meksikë hyri në një piknik familjar dhe hëngri të gjithë ushqimin e familjes

Ariu në një piknik familjar në Meksikë / Foto në ekranin e printimit të YouTube

Një ari i zi i uritur ndërpreu piknikun e një familjeje në Parkun Natyror Chipinque të Meksikës në shtetin e Nuevo Leon. Ajo shkoi te familja e ulur në tavolinë, u ngjit mbi të dhe hëngri ushqimin e tyre.

Videoja tregon kafshën duke ngrënë ushqimin tradicional meksikan që u shërbehet njerëzve, vetëm disa centimetra larg nënës dhe fëmijës që ngrinë dhe u ulën pa lëvizur për të mos e shqetësuar ariun.

Videoja e postuar në rrjetet sociale u bë menjëherë virale dhe mblodhi më shumë se 10 milionë shikime në TikTok. Faqja e internetit e parkut paralajmëron se takimet e ngushta me arinjtë po bëhen më të zakonshme. Vizitorët paralajmërohen se shikimet e arinjve po bëhen më të zakonshme në parqe, lagje dhe rrugë rreth qytetit të Monterey dhe rreziku për njerëzit dhe arinjtë po rritet.

Parku ka lëshuar gjithashtu një sërë rekomandimesh që detajojnë se çfarë duhet të bëni dhe çfarë të mos bëni nëse takoni një ari. Një nga rekomandimet thotë se "nuk duhet të përpiqet kurrë të bëjë një arush nga afër".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës