VIDEO: Maturantët e dy shkollave të mesme të Beogradit “festuan” fundin e vitit shkollor me shqelma dhe grushte

Foto: Twitter

Maturantët e dy shkollave të mesme të Beogradit rrahën njëri-tjetrin me shqelma dhe grushta.

Përleshja ka ndodhur në Zvezdarska Shuma, ndërsa djemtë po përleshen, vajzat u bërtasin të mos përdorin pishtarë.

Fjala është për maturantët e Gjimnazit të Gjashtë dhe të Shtatë të Beogradit.

Mes nxënësve të mbledhur për të festuar fundin e vitit shkollor ka pasur një konflikt të vogël, ndërsa në rrjetet sociale spekulohet se alkooli i konsumuar nga nxënësit e ka ndezur edhe më shumë ngjarjen, raportojnë ata. Media serbe.

Një nga pjesëmarrësit në përleshje ndezi një pishtar.

Sipas mediave serbe, nga incidenti janë lënduar dy nxënës, të cilët janë nxënës të shkollës së mesme të gjashtë të Beogradit. Ata janë dërguar në Qendrën Emergjente për shkak të lëndimeve në kokë.

Radisav Miliq, drejtor i shkollës së mesme të gjashtë të Beogradit, tha se maturantët më parë kanë qenë në shkollë.

“Në oborrin e shkollës atë ditë gjithçka ishte e bukur, fëmijët u sollën siç duhet, përshëndetën mësuesen. Pas kësaj janë mbledhur në Zvezdarska Shuma, nuk e di se cila ishte arsyeja e përleshjes”, tha Miliq.

Miroslav Markićević, drejtor i shkollës së mesme të shtatë të Beogradit, tha se nxënësit e tyre ishin të sjellshëm dhe nuk kishte incidente në oborrin e shkollës.

“Ditën kur ka ndodhur ngjarja, maturantët kanë qenë bashkë në oborrin e shkollës duke shënuar përfundimin e shkollimit, gjithçka ka qenë ashtu siç duhet. Ata shkuan në natyrë pas shkollës për të festuar. Nuk e di se si ka ndodhur ngjarja”, tha Markiçeviq.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës