VIDEO | Një lloj tragjedie, Tottenham mundi Liverpoolin me dy lojtarë të tjerë dhe një gol në minutën e 96-të.

Foto: EPA-EFE/NEIL HALL.

Tottenham ka arritur të festojë në derbin e xhiros ndaj Liverpoolit me 2:1.

Gjërat nuk nisën mirë për të zgjedhurit Insekt qysh në fillim. Ai fitoi një karton të kuq direkt pas vetëm 26 minutash Curtis Jones. Por edhe në një situatë të tillë Liverpooli ishte konkurrues, Diaz goditi rrjetën e Tottenhamit, por goli i tij u anulua për shkak të një situate jashtë loje.

Tottenham arriti të kalojë në epërsi vetëm dy minuta më vonë me golin e Ëndërr. Para përfundimit të pjesës Cody Gakpo barazoi për Liverpoolin. Ne pamë edhe një tjetër karton të kuq për Liverpoolin. Diogo Ljota në minutën e 68 dhe 69 mori dy kartonë të verdhë dhe e mbylli para kohe ndeshjen.

Tottenham arriti të shfrytëzojë avantazhin e lojës vetëm në fund kur Matip në minutën e gjashtë të shtesës shënoi autogol.

VIDEO | Hat-trick për Watkins, Aston Villa me gjashtë për Brighton

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës