VIDEO | Marseille dhe Monaco barazuan në derbin francez

Foto: EPA-EFE / Guillaume Horcajuelo

Derbi francez në Ligue 1 mes Olympique Marseille dhe Monacos ka përfunduar pa fitues (1:1).

Vendasit arritën të merrnin një pikë pavarësisht fillimit të keq të ndeshjes. Monaco kaloi i pari në epërsi pas 17 minutash lojë Besimi shënoi autogol. Pjesa e dytë sapo ka nisur, pas dy minutash lojë Alexis Sanchez goditi për të barazuar.

Në pjesën e dytë, Marseja pati dy raste të shkëlqyera për të shënuar me Beleredy dhe Payet, por gjuajtja e të parit goditi traversën dhe ky i fundit gjuajti jashtë.

Marseille aktualisht është e treta në Ligue 1 me 43 pikë të fituara, ndërsa Monaco është një vend më poshtë me 38 pikë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës