VIDEO | Manchester United tregoi forcë në Kupën EFL

Foto: Manchester United

Manchester United luajti dominues dhe tregoi forcë në raundin e XNUMX-të të Kupës EFL, dikur Kupa e Ligës.

Sonte, Crystal Palace nuk pati asnjë shans ndaj “djajve”, të cilët po festonin një fitore bindëse 3:0. Rezultati u hap në minutën e 21-të me golin e Garnachos dhe pak minuta më pas Casemiro pas shtimit të Mali u rrit në 2:0.

Francezët bënë finalen 3:0 Anthony Martial në pjesën e dytë.

Ai siguroi një vend në fazën tjetër Darko Churlinov i cili nuk pati asnjë problem si mysafir ndaj Salfordit (4:0). Futbollisti maqedonas nuk ishte në garë as për këtë ndeshje pasi ende është duke u rehabilituar nga sepsis.

Në ndeshjet e tjera të luajtura sot, Middlesbrough mundi Bradford Cityn (2-0), Exeter ishte më i mirë se Luton Town (1-0), Ipswich eliminoi Premier League Wolves (3-2), Port Vale fitoi Sutton (2-1), ndërsa Mansfield mposhti Paterborn (2:2) në ndeshjen e vetme në të cilën pati penallti.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës