VIDEO: Futbollistët maqedonas stërviten në “Arena”, sfida e parë e Maltës në rrugën drejt EP 2024

foto: printscreen/Ekipi Kombëtar i Futbollit të Maqedonisë

Të enjten nga ora 20.45:XNUMX në Arenën Kombëtare “Todor Proeski” – Shkup Kombëtarja A e Maqedonisë ndaj Maltës do të nisë kualifikimet për Kampionatin Evropian që do të mbahet në vitin 2024 në Gjermani.

Lojtarët e përzgjedhur të përzgjedhësit Blagoja Milevski ata e bënë stërvitjen zyrtare në stadiumin tonë më të madh.

Futbollistët tanë më të mirë do të mundohen të justifikojnë rolin e tyre të preferuar në fushë dhe të arrijnë fitoren e parë.

Milevski e respekton kundërshtarin e tij, por kur sheh sesi duken lojtarët e tij, ka më shumë se besim se do të fillojmë me sukses në këto kualifikuese.

Në duelin me Maltën, përzgjedhja A e Maqedonisë do të luajë me fanellën e re, dielli i veçantë i zbukuruar në gjoksin e lojtarëve reflekton energjinë dhe krenarinë në një mënyrë moderne.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës