VIDEO | Maqedonja Barbara Popoviq me performancën mbresëlënëse të "Zajdi, zajdi": Ajo shpërtheu në lot në skenën e "IDJ Show"

Foto: Ekrani i printimeve / YouTube

Barbara Popovic, nje nga 12 finalistët më të mirë në shfaqjen muzikore rajonale "IDJ Show", një vajzë me një zë magjik, mahniti jurinë dhe publikun me një performancë mbresëlënëse të këngës "Eja eja".

Ajo spikati me talentin e saj dhe ngjyrën specifike të zërit dhe arriti të fitojë zemrat e publikut dhe renditet shumë në listën e “IDJ Show”.

Barbara vendosi të prezantohet me këngën “Zajdi, zajdi”, e cila është një nga këngët më të njohura popullore maqedonase. Ajo shkëlqeu në skenën kryesore të spektaklit, mori duartrokitje të mëdha nga publiku dhe më pas pati rastin të dëgjojë komentet e anëtarëve të jurisë eksperte, reperit. Relja Popoviq, këngëtari Natasha Bekvalac dhe një nga kompozitorët më të mirë maqedonas, Darko Dimitrov.

Ata theksuan se Barbara më në fund e ka treguar veten në një dritë të vërtetë, në çdo kuptim.

"Unë mund ta shoh dhe dëgjoj Barbarën shumë mirë." Ishe e bujshme sonte, dukesh shumë dinjitoze dhe tingëllove spektakolare. Më duket se kjo këngë është kënga në të cilën ai tregoi gjithë talentin e tij”, iu drejtua e para Natasha.

Më pas Relja iu referua performancës së saj, por edhe sjelljes së saj në përgjithësi.

“Ajo këndoi dhe dukej e mrekullueshme”. Unë fola gjatë me ju në emisionin e mëparshëm dhe tani dua ta vazhdoj këtë. Pastaj fola për qëndrimin tuaj ndaj lojës dhe për dy javët e fundit kam ndjekur qëndrimin tuaj ndaj lojës që ka ndryshuar dhe me të vërtetë dua t'ju përgëzoj nga zemra dhe mendoj se është shumë e rëndësishme për ju. Ajo dukej fenomenale dhe këndoi bukur. Është fati im që nuk qaj në këtë këngë, sepse nuk do t'i mbijetoja dy të qarave sonte”, i tha Relja.

Më pas pasoi komenti i mentorit të Barbarës, Darko Dimitrov, i cili e përshëndeti performancën e saj me duartrokitje.

“Jam krenar që jam maqedonas. Ju jeni një nga engjëjt që përfaqësoni Maqedoninë dhe ju falënderoj. Kjo këngë është himni i Maqedonisë dhe më vjen mirë që Barbara e prezantoi kështu”, iu drejtua me sytë plot lot, të cilët e tronditën Barbarën dhe e përlotën.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË