VIDEO: Stojançe Stoilovi i zemëruar rrëzoi një “komitet” për të parandaluar një incident më të madh

foto: printscreen/twitter.com/Drakaryyys

Një seri incidentesh kanë ndodhur në derbin e madh të hendbollit në Maqedoni në SC “Jane Sandanski” – Shkup mes skuadrave të Vardari 1961 и Europharm Pelister.

Një video është publikuar në rrjetin social ku tregon se si lojtari i Vardarit 1961, Stojançe Stoilov Tejet të zemëruar për shkak të hyrjes së mbështetësve të kampionit aktual, ata janë futur në fushë dhe kanë nisur të hedhin lloj-lloj objektesh drejt tribunës ku ndodheshin tifozët besnikë të Eurofarm Pelisterit, “Çkembari”.

Stoilov, duke synuar të ndalojë veprime të tilla të dhunshme, me një goditje u fut në një "klinç" dhe e rrëzoi strumbullarin në dysheme me të gjitha forcat.

Situata duhej të qetësohej nga pjesa tjetër e lojtarëve “kuqezi” të Shkupit.

Mbetet të shihet në periudhën e ardhshme se çfarë vendimesh do të marrë Komisioni Disiplinor i Federatës së Hendbollit të Maqedonisë dhe me çfarë dënimesh do të përballen klubet për shkak të kaosit të krijuar nga grupet e tifozëve.

18 persona janë ndaluar në kaosin e derbit mes Vardarit dhe Eurofarm Pelisterit

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës