VIDEO | Vallëzim i çmendur, dhe në sfond dëgjohet fjala "kokainë": Kryeministri finlandez është nën kritika për videon provokuese

Foto: Printscreen/Twitter/Instagram

Gazeta finlandeze "Iltalekhti" njoftoi të mërkurën se në videot e reja të publikuara në rrjetet sociale, kryeministri Sana Marin është parë duke festuar me disa personazhe të famshëm finlandezë, duke përfshirë edhe deputetin Ilmari Nurminen dhe nikoqiri Wickstrom i vogël.

Pamjet e rrjedhura, më konkretisht klipe të shumta që u shfaqën në historitë në instagram dhe Cicëroj, Marin mund të shihet duke kërcyer çmendurisht me disa miq, dhe njerëzit mund të dëgjohen duke bërtitur 'kokainë' në sfond, raportojnë mediat finlandeze.

 


Deputeti finlandez Miko Karna OD Partia e qendrës i bëri thirrje kryeministrit të bëjë një analizë të drogës dhe të bëjë publike rezultatet.

“Njerëzve u lejohet ta presin këtë nga kryeministri i tyre”, shkroi ai në Twitter.

Në një konferencë shtypi të enjten në mëngjes, Marin mohoi përdorimin e drogës dhe tha se ajo nuk kishte "asgjë për të fshehur", raportoi Politiko.

– Kam kërcyer, kënduar, festuar, kam bërë gjëra të ligjshme – tha kryeministri dhe shtoi se ajo nuk pinte shumë.

Ajo ka komentuar edhe regjistrimin e publikuar.

– Besova se duke qenë se videot ishin private dhe u publikuan në një event privat, ato nuk do të publikoheshin. Është keq që u botuan – tha Marin.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Sanna Marin (@sannamarin)


Pamjet kanë ngjallur reagime të ndryshme në internet, me disa kritikë që kritikojnë Marinën për atë që ata thonë se është sjellje e papërgjegjshme, ndërsa të tjerë shohin një rritje të mundshme të popullaritetit të kryeministrit 36-vjeçar.

Marin u kritikua dhjetorin e kaluar për daljen në një natë pak pasi kolegu i saj i kabinetit rezultoi pozitiv me koronavirus.

Kryeministri finlandez në një dritë tjetër: Sanna Marin me çizme dhe një xhaketë lëkure në një festival rock

Video e ditës