VIDEO | Kthesë e çmendur për titullin: Me 146 sekonda para, ata humbën me 16, por në fund fituan

Foto: Pamja e ekranit

Në basketboll ka pasur përmbysje të ndryshme, madje edhe në kampionatet më të forta si NBA apo Euroliga, por një përmbysje si ajo e Holandës në ndeshjen e kampionatit realisht nuk mbahet mend.

Kampion i ri i Holandës është ZZ Leiden, i cili në ndeshjen vendimtare mposhti Donarin nga Groningeni me 82:81. Nuk do të ishte çudi nëse ata nuk do të arrinin titullin në një mënyrë të pabesueshme. Me vetëm 146 sekonda të mbetura, ata ranë me 16 pikë.

Në tabelën e rezultateve 2:20 minuta para përfundimit ishte 61:77 në favor të Donarit dhe më pas filloi kthesa e çmendur me 21:4. Ata erdhën në fitore me dy gjuajtje të lira me tre të qindtat për të shkuar.

Është padyshim një nga kthesat më të mëdha të parë në fushat e basketbollit, për ZZ Leiden ky ishte titulli i pestë në historinë e tyre.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës