VIDEO | Champions League: Heroi Arnautovic i Interit, PSV dhe Borussia barazojnë

Foto: EPA-EFE / MATTEO BAZZI

Lojtarët e Interit kanë festuar sonte një fitore minimale 1:0 në ndeshjen e parë të XNUMX/XNUMX në Ligën e Kampionëve në ndeshjen e dyfishtë ndaj Atlético Madrid.

Pjesa e parë, siç pritej, solli një manovrim të madh taktik mes trajnerëve Inzaghi и Simeone, kështu që çoi në rezervimin e skuadrave. Interi krijoi më shumë, krijoi disa gjysmë raste, por nuk ishte diçka aq serioze sa të kërcënonte portën Jan Oblak.

Pushimi dukej se ishte më i mirëpritur për mysafirët, të cilët nisën iniciativën në fillim të pjesës së dytë.

Marcus Thuram ka pësuar një dëmtim në radhët e Interit, ndaj trajneri Inzaghi është dashur të ndërrojë dhe ai ka hyrë në vend të tij. Marko Arnautovic. Ky moment më vonë doli të ishte vendimtar në takim. Arnautovic pati disa raste të shkëlqyera dhe një të tillë e shfrytëzoi dhjetë minuta para fundit duke e shënuar rezultatin përfundimtar 1:0.

Në ndeshjen e xhiros së dytë të 1-të të luajtur sonte, pamë një barazim mes PSV-së dhe Borussia Dortmundit (1:24). Borussia kaloi në epërsi në minutën e XNUMX-të me golin e I vogël, ndërsa pas dhjetë minutash luan në pjesën e dytë Luke De Jong siguroi një barazim për nikoqirët përpara ndeshjes së dytë në Dortmund.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës