VIDEO: Liverpooli e shmang humbjen në Anfield me një lojtar më pak

Luis Diaz u dha të kuqve një pikë kundër Crystal Palace/Foto: EPA-EFE/ANDREW YATES

Në ndeshjen e fundit të raundit të dytë të Premier League, Liverpool и Kristal Palace ata barazuan 1:1 (0:1). Një përfundim i tillë është sigurisht një surprizë, sepse “të kuqtë” ishin favoritë të mëdhenj në shtëpi, por nisur nga zhvillimi i ngjarjeve, Jurgen Klopp mund të mjaftohej me një barazim.

Patrick Vieira krijoi në mënyrë perfekte taktikën e Crystal Palace, i cili kaloi në avantazh në minutën e 32-të. Pastaj Wilfried Zaha e gjeti veten në një rast të madh, të cilin e shfrytëzoi me një goditje të bukur në këndin e poshtëm të djathtë të portës së Alison Becker.

Liverpool më pas sulmoi për një goli të barazimit të cilin ia dolën ta arrinin, por mbetën me një lojtar më herët për shkak të kartonit të kuq. Darvin Nunez në 57 minuta.

Uruguaiani mori një shkarkim direkt, dhe më pas ua vështirësoi situatën bashkëlojtarëve.

Por vetëm katër minuta më vonë Luis Diaz bëri mirë dhe shënoi nga buza e zonës së rreptësisë për 1:1.

Skuadra e Jurgen Klopp sulmoi deri në fund për një kthesë, por Palace arriti të mbrohej dhe të largohej me një pikë të madhe nga Anfield.

Video e ditës