VIDEO | Ligue 1: Përfundon seria e Lens, PSG fiton, por Mbappe u lëndua

Sonte u luajtën ndeshje edhe në Ligën 1 të Francës, ku seria e mirë e Nices në shtëpi përfundoi me disfatën 0:1, e cila ishte e para për këtë skuadër para publikut vendas.

Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 57-të kur Lensja shënoi Laborde. Me këtë disfatë, Lance humbi ritmin me PSG-në, e cila po festonte një fitore.

PSG ka mundur 3:1 Montpellier në një ndeshje dramatike. Ai theu rezistencën e rivalit PSG në pjesën e dytë kur Fabian Ruiz hapni rezultatin. Më pas ata hynë në listën e golashënuesve Messi и Warren Zaire Emery.

Por përveç golave, pati edhe dy penallti të humbura nga Mbappe, e më pas një zizer që në minutën e 21-të sulmuesi francez të zëvendësohet për shkak të një dëmtimi. Ne pamë golat e Messit të anulohen Hakimi.

Në ndeshjet e tjera, Monaco fitoi 3:2 ndaj Auxerre, Rennes ishte më i mirë se Strasburgu në shtëpi me 3:0, ndërsa Lioni luajti pa gola në shtëpi me Brestin.