VIDEO | Kupa e Ligës: Manchester United ka planifikuar një finale me Newcastle

Me fitoren e dytë ndaj Nottingham Forest (2:0), Manchester United u kualifikua në finalen e Kupës së Ligës dhe do të luajë për trofeun e parë pas gjashtë vitesh.

Është fituar titulli i fundit që ka gëzuar Manchester United Jose Mourinho dhe në Europa League në 2017. Që atëherë, “djajtë” presin një trofe dhe tashmë Kupa e Ligës do të jetë mundësia e tyre për një gjë të tillë.

Në ndeshjen e sotme Dhjetë Hagë ai kurseu forcën e tij dhe doli me një përbërje të kombinuar. Pas 45 minutave të para nuk pamë gola, ndeshja u vendos me dy gola të shpejtë në minutën e 73-të dhe të 76-të. Martial hapi rezultatin, ndërsa Fred shënoi golin e dytë. Ai asistoi në të dy golat Marcus Rashford.

Në finale, Manchester United është në pritje të Newcastle-it të shkëlqyer, i cili po bën një sezon fantastik të udhëhequr nga Eddie Howe në stol.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.