(VIDEO) Udhëheqësit e G7-ës i kënduan Scholz-it një këngë ditëlindjeje - ai ishte "turpëruar"

Udhëheqësit e G7-ës i kënduan një këngë për ditëlindje kancelarit gjerman Olaf Scholz!

Presidenti amerikan Joe Biden, para fillimit të bisedimeve zyrtare, ka ftuar liderët e tjerë të vendeve anëtare që t'i këndojnë Scholz-it një këngë për ditëlindjen me rastin e 66-vjetorit të tij.

Kryeministri italian Giorgia Meloni iu afrua menjëherë dhe e puthi kancelaren gjermane.

- Nuk e kam parë kurrë Olaf në një situatë kaq të pakëndshme - tha me shaka kryeministri britanik Rishi Sunak.

Udhëheqësit e G7 e kthyen vëmendjen e tyre te Kina të premten, nga siguria në rajonin e Azisë-Paqësorit, tek mënyra më e mirë për të mbrojtur industritë e tyre duke shmangur një luftë të hapur tregtare me Pekinin.

Gjatë ditës së parë të samitit në Itali, tema kryesore ishte Ukraina.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës