VIDEO | Legjendar Marek Hamsik është përlotur duke i dhënë lamtumirën skuadrës sllovake

Foto: Pamja e ekranit

Futbollisti legjendar sllovak Marek Hamsik i cili në karrierën e tij ishte shok skuadre Goran Pandec, dhe tani së bashku me Bardi ndeshje në Trabzonspor vendosi t'i japë fund karrierës së tij përfaqësuese.

Në barazimin pa gola me Kilin, Hamšík i dha lamtumirën emocionale fanellës së Sllovakisë. Hamsik veshi fanellën e kombëtares për 15 vjet pasi debutoi në vitin 2007.

Pas tij me Sllovakinë ai luajti në Kupën e Botës në Afrikën e Jugut në 2010 dhe Kampionatin Evropian në 2016 me Francën. Në ato 15 vite, Hamsik grumbulloi 136 ndeshje dhe shënoi 26 gola.

Video e ditës