VIDEO: LASK zemëroi vetëm Liverpoolin, “ujku” romak festoi ndaj Sherifit Tiraspol

foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Zyrtarisht kanë nisur emocionet nga faza e grupeve drejt asaj të futbollit Europa League, një nga favoritët për të fituar titullin këtë sezon, Liverpool si mysafir e mposhti me 1:3 LASK.

Pas pjesës së parë, austriakët kryesuan çuditërisht me golin e mrekullueshëm të Flecker në minutën e 14-të.

Lojtarët e Jurgen Klopp-it bënë kthesën në stadiumin e Linzit në pjesën e dytë, në minutën e 56-të, Nunez barazoi nga penalltia.

1:2 u sigurua nga Diaz pas asistimit të nënshkrimit të ri të verës, Gravenberch, në minutën e 63-të dhe një nga yjet më të mëdhenj të skuadrës së “kuqve”, Salah, vendosi epilogun përfundimtar në minutën e 88-të.

Roma nuk lejoi habi në vizitën kundër Sherif Tiraspol (1:2). Pak para pushimit, “ujku” kaloi në avantazh me anë të Paredes.

Moldavët barazuan në minutën e 57-të falë golit të Tovarit dhe tre pikët për klubin nga Roma i solli Lukaku në minutën e 65-të me asistimin e Cristante.

Në ndeshjet e tjera të xhiros së parë në Europa League: Bayer Leverkusen - Hacken 4:0, Panathinaikos - Villarreal 2:0, Karabakh - Molde 1:0, Rennes - Maccabi Haifa 3:0, Royal Union SG - Toulouse 1: 1, Servette – Slavia Pragë 0:2.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës